پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
***امام حسين (ع): از كاري كه بايد پس از آن پوزش بخواهي دوري كن؛ زيرا شخص مؤمن نه بد مي‌كند و نه پوزش مي‌طلبد‘ منافق هر روز بدي مي‌كند و معذرت مي‌خواهد.** قومي خدا را به اميد پاداش نيايش مي‌كنند؛ اين عبادت بازرگانان است‘ گروهي از روي ترس، بندگي مي‌كنند؛ اين نوع بندگي مخصوص بردگان است‘ مردمي خدا را از باب سپاس نعمت‌‌هاي او ستايش مي‌كنند؛ اين روش آزادگان است.** كسي كه براي جلب رضايت و خشنودي مردم، موجب خشم و غضب خداوند شود، پروردگار او را به مردم وامي‌گذارد.** كسي كه بخواهد از راه گناه به مقصدي برسد، ديرتر به آرزويش مي‌رسد و زودتر به آنچه مي‌ترسد، گرفتار مي‌شود.** بي‌مورد سخن مگوئيد. زيرا چه بسيار گوينده‌اي كه سخن حق مي‌گويد، اما چون در جاي خود نگفته است سخنش را عيب شمارند.***
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 344778
بازدید امروز: 977
کل بازدید: 1836468
بازدید کنندگان آنلاین: 8
اخبار > نشست هماهنگی کوچ قشلاقی عشایر ایلام، کرمانشاه، همدان و لرستان


  چاپ        ارسال به دوست

در دهلران برگزار شد

نشست هماهنگی کوچ قشلاقی عشایر ایلام، کرمانشاه، همدان و لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان ایلام، علی سلیمی روز چهارشنبه در نشست شورای عشایر استان ایلام با حضور مدیران کل امور عشایری استان های کرمانشاه، همدان و لرستان در دهلران اظهار داشت: در استان ایلام 9 هزار و 736 خانوار عشایری با جمعیت 60 هزار نفر و در اختیار داشتن یک میلیون و 400 هزار راس دام سکونت دارند.
وی با اشاره به نقش عشایر در تولیدات افزود: ارزش اقتصادی تولیدات سالانه عشایر استان سه هزار و 500 میلیارد ریال است.
مدیرکل امور عشایر استان ایلام تولید زیاد و مصرف کم را از محاسن عشایر ذکر کرد و یادآور شد: بیش از 70 درصد جمعیت عشایر استان تحت پوشش خدمات بیمه روستایی و عشایری هستند.
سلیمی از توزیع 2 هزار و 425 پنل خورشیدی بین عشایر استان خبر داد و گفت: 25 درصد عشایر به این روش از نعمت روشنایی برخوردار شده اند.

وی اظهار امیدواری کرد در سایه حمایت های دولت به قشر مولد و تاثیرگذار عشایر شاهد بهره مندی تمامی جامعه عشایری استان از خدمات بیمه ای باشیم.

فرماندار دهلران نیز در این نشست گفت: 12 درصد جمعیت این شهرستان را عشایر تشکیل می دهند.
سید حسینعلی موسوی افزود: در شهرستان دهلران یک هزار و 650 خانوار عشایری با جمعیت 9 هزار نفر و داشتن 180 هزار راس دام سبک مشغول فعالیت دامداری و دامپروری هستند.
وی اضافه کرد: 600 خانوار عشایر از استان های کرمانشاه، لرستان و همدان با سه هزار و 200 نفر جمعیت و 200 هزار راس دام در مناطق قشلاقی شهرستان اسکان می یابند.
موسوی افزود: عشایر از مولدترین اقشار جامعه هستند و توجه به مطالبات و خواسته های آنان باید مد نظر باشد
وی نقش عشایر در تامین مایحتاج مردم را یادآور شد و گفت: این قشر با توجه به تولید و اشتغال نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی دارند و همه دستگاه ها همکاری لازم در جهت تسریع خدمت رسانی به این قشر را در دستور کار خود قرار دهند.

 مدیر کل امور عشایر کرمانشاه در این نشست از استقرار 600هزار راس دام عشایر این استان در مناطق قشلاقی استان ایلام خبر داد.

 علی اشرف آزادی گفت: تعداد یک هزار خانوار عشایری این استان فصل قشلاق را در ایلام سپری می کنند و در مراتع این استان تعلیف می شوند.

 وی با بیان اینکه ارزش تولید محصولات عشایر استان کرمانشاه در سال  هزار میلیارد ریال است افزود: انتظار داریم بحث ممیزی مراتع انجام شود تا عشایر با فراغ خاطر به شغل خود پرداخته و وظیفه خطیر مرزداری خود را انجام دهند.

 

نشست هماهنگی کوچ قشلاقی عشایر استان های ایلام، کرمانشاه، همدان و لرستان در دهلران برگزار شد.


١١:٥٧ - پنج شنبه ٤ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨٨٨    /    تعداد نمایش : ٢١١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد