چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
**از امام رضـا(ع) دربـاره بهتـريـن بنـدگـان سـوال شـد. فـرمـود: آنان كه هر گاه نيكـى كنند خـوشحال شوند, و هرگاه بدى كنند آمرزش خـواهند, و هر گاه عطا شـوند شكر گزارند و هر گاه بلا بينند صبر كنند, وهر گاه خشم كنند در گذرند. **امام رضا (ع):به خداوند خوشبين باش, زيرا هر كه به خدا خوشبين باشد, خدابا گمان خـوش او همراه است, و هر كه به رزق و روزى اندك خشنود باشد, خـداوند به كردار اندك او خشنود باشد , و هر كه به اندك از روزى حلال خشنود باشـد, بارش سبك و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. **امام رضا (ع):عقل شخص مسلمـان تمـام نيست, مگر ايـن كه ده خصلت را دارا بـاشـد: 1ـ از او اميد خير باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خير اندك ديگرى را بسيار شمارد. 4ـ خير بسيار خود را اندك شمارد. 5ـ هـر چه حـاجت از او خـواهنـد دلتنگ نشـود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقـر در راه خـدايـش از تـوانگـرى محبـوبتـر بـاشــد. 8ـ خـوارى در راه خـدايـش از عزت بـا دشمنـش محبـوبتـر بـاشــد. 9ـ گمنـامـى را از پـر نـامـى خـواهـانتـر بـاشـد. 10ـ سپس فـرمـود: دهمى چيست و چيست دهمى ؟ به او گفته شـد: چيست؟ فـرمـود: احـدى را ننگـرد جز ايـن كه بگـويـد او از مـن بهتـر و پـرهيز كـارتـــر است.**
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 353919
بازدید امروز: 494
کل بازدید: 1903090
بازدید کنندگان آنلاین: 27
اخبار > در اداره کل امور عشایر استان ایلام


  چاپ        ارسال به دوست

در اداره کل امور عشایر استان ایلام

جلسه تشریح و بررسی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در تاریخ 30/8/1396 در محل سالن جلسات اداره کل امور عشایر استان ایلام برگزار گردید در ابتدای جلسه جناب آقای مهندس یاسمی معاون محترم توسعه و عمران با ارائه پاورپوینت مراحل کمی و کیفی پرداخت تسهیلات خشکسالی و صندوق توسعه را به جامعه عشایر و تشکل ها برای مدعوین بیان فرمودند و در خصوص قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری نیز به تفصیل توضیحات فنی و قانونی عنوان داشتند سپس هر کدام از مسئولین واحدها و شهرستانها و مدیران عامل نقطه نظرات خود را مطرح فرمودند سپس در جمعبندی نهایی مدیر کل محترم امور عشایر استان در خصوص پیگیری جدی پرداخت تسهیلات به عشایر توسط مسئولین شهرستانها و مدیران عامل تاکید نمودند و در پیگیری جدی طرحهای مورد درخواست برای جذب تسهیلات و سایر وظایف محوله راهنمایی لازم ارائه فرمودند در پایان مصوباتی بشرح ذیل به تصویب حاضرین رسید:

- مقرر گردید ظرف یک ماه اتحادیه تعاونیها عشایر و امور حقوقی اداره کل نسبت به تعین تکلیف املاک قابل واگذاری به تشکلها اقدام کند و در صورت داشتن مسائل و مشکلات در این خصوص توسط شرکت مکتوب اعلام شود.

- مقرر گردید شهرستانها سریعاً نسبت به جذب تسهیلات ابلاغی اقدام نمایند.

-  مقرر گردید در خصوص پروژه ارتقاء تولید و اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری هر شهرستان نسبت به ارائه دو طرح اشتغالزا به همراه طرح توجیحی آنها مرتبط با تسهیلات مذکور معرفی نمایند (یک طرح توسط اداره و یک طرح توسط شرکت).

-  مقرر گردید که سهم تسهیلات تشکلها در اسرع وقت توسط تشکلها زمینه جذب تسهیلات در نظر گرفته شده را فراهم نمایند و نسبت به مستند سازی آنها و گزارش ماهیانه به این اداره کل اعلام نمایند.

-  مقرر گردید مسئولین محترم شهرستانها نسبت به پیگیری اعتبارات اجزاءبند (ب)ماده (6) قانون برنامه ششم (ارزش افزوده ) از طریق فرمانداریها تا اخذ نتیجه نهایی پیگیری نمایند و همچنین مقرر گردید هفته ای یک بار با فرمانداری شهرستانهاتوسط مدیر کل محترم جلسه در این خصوص جهت پیگیری برگزار گردد.

-  مقرر گردید موضوع ماده (29) تداخل مراتع با روستاها از طریق اداره کل منابع طبیعی استان در مرکز استان و توسط اداره شهرستان با منابع طبیعی شهرستان پیگیری شود.

-  مقرر گردید کلیه مدیران عامل شرکت ها با همکاری افراد پرواربند در امر اجرای دقیق طرحها و با نظارت مسئولین شهرستانها در روند بیشتر طرحهای پرواربندی اقدام نمایند.


١٢:٥٩ - چهارشنبه ١ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨٩٣    /    تعداد نمایش : ٢٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد