سه شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٧
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
**از امام رضـا(ع) دربـاره بهتـريـن بنـدگـان سـوال شـد. فـرمـود: آنان كه هر گاه نيكـى كنند خـوشحال شوند, و هرگاه بدى كنند آمرزش خـواهند, و هر گاه عطا شـوند شكر گزارند و هر گاه بلا بينند صبر كنند, وهر گاه خشم كنند در گذرند. **امام رضا (ع):به خداوند خوشبين باش, زيرا هر كه به خدا خوشبين باشد, خدابا گمان خـوش او همراه است, و هر كه به رزق و روزى اندك خشنود باشد, خـداوند به كردار اندك او خشنود باشد , و هر كه به اندك از روزى حلال خشنود باشـد, بارش سبك و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. **امام رضا (ع):عقل شخص مسلمـان تمـام نيست, مگر ايـن كه ده خصلت را دارا بـاشـد: 1ـ از او اميد خير باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خير اندك ديگرى را بسيار شمارد. 4ـ خير بسيار خود را اندك شمارد. 5ـ هـر چه حـاجت از او خـواهنـد دلتنگ نشـود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقـر در راه خـدايـش از تـوانگـرى محبـوبتـر بـاشــد. 8ـ خـوارى در راه خـدايـش از عزت بـا دشمنـش محبـوبتـر بـاشــد. 9ـ گمنـامـى را از پـر نـامـى خـواهـانتـر بـاشـد. 10ـ سپس فـرمـود: دهمى چيست و چيست دهمى ؟ به او گفته شـد: چيست؟ فـرمـود: احـدى را ننگـرد جز ايـن كه بگـويـد او از مـن بهتـر و پـرهيز كـارتـــر است.**
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 377280
بازدید امروز: 850
کل بازدید: 1989486
بازدید کنندگان آنلاین: 16
اخبار > کوروش شادی مسئول امور عشایر شهرستان آبدانان


  چاپ        ارسال به دوست

کوروش شادی مسئول امور عشایر شهرستان آبدانان

ایلام - ایرنا - مسئول اداره امور عشایر آبدانان گفت: با توجه به کمبود بارندگی بویژه در مناطق گرمسیری استان روزانه 200 متر مکعب برای تامین آب آشامیدنی عشایر این شهرستان به صورت سیار توزیع می شود.

وروش شادی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: 11 هزار نفر از جمعیت 50 هزار نفری شهرستان آبدانان زندگی خود را در 6 کانون و زیستگاه بصورت عشایری و کوچرو سپری می کنند.
وی میزان بارندگی های سال آبی جاری را نگران کننده دانست و افزود: با استفاده از 14 دستگاه تانکر و تراکتور روزانه 200 متر مکعب آب آشامیدنی میان جامعه عشایری شهرستان آبدانان توزیع می شود.
مسئول امور عشایری آبدانان از مصرف 18 هزار کیسه آراد میان عشایر این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و یادآور شد: ماهانه 2 هزار کیسه آرد مصوب دولتی بین آنان توزیع می شود.
شادی اضافه کرد: امسال یک هزار و 400 تن جو، کنسانتره و علوفه یارانه ای بین دامداران این شهرستان توزیع شده و به منظور تقویت بنیه مالی و اقتصادی عشایر منطقه از ابتدای امسال تاکنون پنج میلیارد ریال تسهیلات کم بهره از محل اعتبارات مواد 10 و 12 بودجه به 70 نفر از دامداران آبدانان پرداخت شده است.
وی تامین علوفه های دامی، تهیه مواد غذایی مورد نیاز و تعمیر و نگهداری راه های عشایری را مهم ترین رسالت های ذاتی این اداره عنوان کرد و ادامه داد: کار احداث و اصلاح مسیر 10 کیلومتری منطقه سخت گذر دهبنه از محل منابع اداره کل امور عشایر استان ایلام در دست انجام است که تا یکماه آینده مشکل ارتباط جاده ای مردم و عشایر این منطقه حل می شود.
عشایر شهرستان آبدانان با در اختیار داشتن 450 هزار راس دام سبک رتبه اول پرورش دام را در سطح استان ایلام دارند.
خبرنگار: سید حرمت الله موسوی مقدم ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان.


٠٨:٠٣ - سه شنبه ٥ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨٩٩    /    تعداد نمایش : ٢٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد