سه شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٧
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
**از امام رضـا(ع) دربـاره بهتـريـن بنـدگـان سـوال شـد. فـرمـود: آنان كه هر گاه نيكـى كنند خـوشحال شوند, و هرگاه بدى كنند آمرزش خـواهند, و هر گاه عطا شـوند شكر گزارند و هر گاه بلا بينند صبر كنند, وهر گاه خشم كنند در گذرند. **امام رضا (ع):به خداوند خوشبين باش, زيرا هر كه به خدا خوشبين باشد, خدابا گمان خـوش او همراه است, و هر كه به رزق و روزى اندك خشنود باشد, خـداوند به كردار اندك او خشنود باشد , و هر كه به اندك از روزى حلال خشنود باشـد, بارش سبك و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. **امام رضا (ع):عقل شخص مسلمـان تمـام نيست, مگر ايـن كه ده خصلت را دارا بـاشـد: 1ـ از او اميد خير باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خير اندك ديگرى را بسيار شمارد. 4ـ خير بسيار خود را اندك شمارد. 5ـ هـر چه حـاجت از او خـواهنـد دلتنگ نشـود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقـر در راه خـدايـش از تـوانگـرى محبـوبتـر بـاشــد. 8ـ خـوارى در راه خـدايـش از عزت بـا دشمنـش محبـوبتـر بـاشــد. 9ـ گمنـامـى را از پـر نـامـى خـواهـانتـر بـاشـد. 10ـ سپس فـرمـود: دهمى چيست و چيست دهمى ؟ به او گفته شـد: چيست؟ فـرمـود: احـدى را ننگـرد جز ايـن كه بگـويـد او از مـن بهتـر و پـرهيز كـارتـــر است.**
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 377302
بازدید امروز: 919
کل بازدید: 1989555
بازدید کنندگان آنلاین: 17
اخبار > مديركل امور عشاير استان :


  چاپ        ارسال به دوست

مديركل امور عشاير استان :

به گزارش روابط عمومي اداره كل امور عشاير استان ايلام به نقل از خبرگزاري ايرنا ايلام :  مدیرکل امور عشایر ایلام گفت : 43   میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به منظور جبران بخشی از خسارت های وارد شده به عشایر این استان از ابتدای سال جاری تاکنون پرداخت شده است.

علی سلیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: 63 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر این استان به منظور جبران بخشی از خسارت های ناشی از حوادث غیر مترقبه و نیز پرورش گوشت قرمز و پرواربندی اختصاص یافت که تاکنون 43 میلیارد ریال با کارمزد چهار درصد به عشایری که از حوادثی چون خشکسالی یا بیماری های دامی دچار خسارت و آسیب شده اند، پرداخت شده است.وی افزود: مدت بازپرداخت این وام پنج ساله بوده و با هدف کمک به عشایر خسارت دیده و احیای دوباره فعالیت های دامی این اقشار است.مدیرکل امور عشایری ایلام یادآور شد: از مبلغ 43 میلیارد ریال تسهیلات پرداختی، 25 میلیارد ریال آن سهم اتحادیه و تعاونی های عشایری به منظور تامین نهاده های دامی و نیاز خانوارهای عشایری و 18 میلیارد ریال نیز به حساب عشایر استان واریز شده است
سلیمی اضافه کرد: همچنین 20 میلیارد تسهیلات از محل بند ب ماده 52 قانون الحاق 2 و از منابع اعتباری صندوق توسعه ملی و در راستای افزایش تولید گوشت قرمز و پرواربندی به عشایر استان پرداخت شده است.
وی گفت: در طرح پرواربندی هدف تولید گوشت قرمز باکیفیت و مرغوب و تغذیه علمی احشام زیر نظر کارشناسان و جایگزینی کنستانتره با نهاده هایی چون جو و کاه است.سلیمی تاکید کرد: در نهاده دامی کنسانتره علاوه بر جو خرد شده انواع مکمل های غذایی و تقویتی مفید و ویتامین های مورد نیاز بدن احشام وجود دارد.وی افزود: دامداران سنتی باید به سمت نهاده های دامی نوین که دارای ارزش غذایی بیشتری هستند و با هدف تولید گوشتی سالم، مرغوب و باکیفیت و سودآوری بیشتر حرکت کنند.به گزارش ایرنا، کارخانه تولید نهاده های دامی و کنستانتره با ظرفیت تولید 24 تن نهاده در یک ساعت توان تامین خوراک دامی مورد نیاز عشایر استان را دارد.
تاکنون 13 هزار تن انواع نهاده دامی در بین عشایر توزیع شده که از این مقدار 2 هزار تن آن را کنستانتره تشکیل داده است.9 هزار و 736 خانوار با جمعیت حدود 60 هزار نفر معادل 12 درصد جمعیت استان ایلام متشکل از 12 ایل و 32 طایفه را جامعه عشایری بومی این استان تشکیل می دهد که این جمیعت در 95 کانون قشلاقی و ییلاقی پراکنش دارند و یک میلیون و 400 هزار راس دام سبک و سنگین نیز در اختیار آنها است.

 


١٠:٢٧ - چهارشنبه ٩ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٢٩٠٨    /    تعداد نمایش : ١٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد