سه شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٧
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
**از امام رضـا(ع) دربـاره بهتـريـن بنـدگـان سـوال شـد. فـرمـود: آنان كه هر گاه نيكـى كنند خـوشحال شوند, و هرگاه بدى كنند آمرزش خـواهند, و هر گاه عطا شـوند شكر گزارند و هر گاه بلا بينند صبر كنند, وهر گاه خشم كنند در گذرند. **امام رضا (ع):به خداوند خوشبين باش, زيرا هر كه به خدا خوشبين باشد, خدابا گمان خـوش او همراه است, و هر كه به رزق و روزى اندك خشنود باشد, خـداوند به كردار اندك او خشنود باشد , و هر كه به اندك از روزى حلال خشنود باشـد, بارش سبك و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. **امام رضا (ع):عقل شخص مسلمـان تمـام نيست, مگر ايـن كه ده خصلت را دارا بـاشـد: 1ـ از او اميد خير باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خير اندك ديگرى را بسيار شمارد. 4ـ خير بسيار خود را اندك شمارد. 5ـ هـر چه حـاجت از او خـواهنـد دلتنگ نشـود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقـر در راه خـدايـش از تـوانگـرى محبـوبتـر بـاشــد. 8ـ خـوارى در راه خـدايـش از عزت بـا دشمنـش محبـوبتـر بـاشــد. 9ـ گمنـامـى را از پـر نـامـى خـواهـانتـر بـاشـد. 10ـ سپس فـرمـود: دهمى چيست و چيست دهمى ؟ به او گفته شـد: چيست؟ فـرمـود: احـدى را ننگـرد جز ايـن كه بگـويـد او از مـن بهتـر و پـرهيز كـارتـــر است.**
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 377287
بازدید امروز: 869
کل بازدید: 1989505
بازدید کنندگان آنلاین: 17
اخبار > مدیرکل امور عشایر ایلام:


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل امور عشایر ایلام:

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: امسال با برنامه ریزی های صورت گرفته پشم دام عشایر استان بصورت توافقی خریداری و دست دلالان از آن برچیده می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی سلیمی پیش بینی کرد یک هزار و 570 تن پشم، مو و کرک با آغاز فرایند پشم چینی توسط عشایر استان با توجه به ظرفیت دام های موجود تولید و روانه بازارهای مصرف داخل و خارج استان شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون یک هزار تن پشم از عشایر استان خریداری شده، افزود: ارزش ریالی و اقتصادی این مقدار پشم نزدیک به 30 میلیارد ریال است.

مدیرکل امور عشایر ایلام یادآور شد: امسال مقرر شده برای حذف دلالان و واسطه ها، تعاونی های عشایری دارای مجوز پشم دام عشایر استان ایلام را با قیمت توافقی خریداری کنند.

سلیمی یادآور شد: فرایند خرید پشم، مو و کرک دام عشایر استان ایلام توسط 14 تعاونی دارای مجوز این استان انجام می شود.

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: عمده پشم خریداری شده به کارخانه های ریسندگی و بافندگی داخل ایلام و مازاد آن نیز به استان های متقاضی همچون خراسان رضوی و کرمانشاه صادر می شود.

وی افزود: فرآیند پشم چینی دام های عشایری تا خرداد ماه ادامه دارد و هم اکنون عشایر ساکن در مناطق ییلاقی شهرستان های دهلران و دره شهر پشم چینی دام های خود را آغاز کرده اند

 


١١:١٧ - سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٢٠    /    تعداد نمایش : ١٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد