پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
***امام حسين (ع): از كاري كه بايد پس از آن پوزش بخواهي دوري كن؛ زيرا شخص مؤمن نه بد مي‌كند و نه پوزش مي‌طلبد‘ منافق هر روز بدي مي‌كند و معذرت مي‌خواهد.** قومي خدا را به اميد پاداش نيايش مي‌كنند؛ اين عبادت بازرگانان است‘ گروهي از روي ترس، بندگي مي‌كنند؛ اين نوع بندگي مخصوص بردگان است‘ مردمي خدا را از باب سپاس نعمت‌‌هاي او ستايش مي‌كنند؛ اين روش آزادگان است.** كسي كه براي جلب رضايت و خشنودي مردم، موجب خشم و غضب خداوند شود، پروردگار او را به مردم وامي‌گذارد.** كسي كه بخواهد از راه گناه به مقصدي برسد، ديرتر به آرزويش مي‌رسد و زودتر به آنچه مي‌ترسد، گرفتار مي‌شود.** بي‌مورد سخن مگوئيد. زيرا چه بسيار گوينده‌اي كه سخن حق مي‌گويد، اما چون در جاي خود نگفته است سخنش را عيب شمارند.***
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 344794
بازدید امروز: 996
کل بازدید: 1836487
بازدید کنندگان آنلاین: 10
اخبار > مدیرکل امور عشایر ایلام :


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل امور عشایر ایلام :

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایری ایلام: علی سلیمی مديركل امور عشاير استان ايلام اظهار داشت : در سالجاری 250 میلیون ریال تسهیلات بانکی به هر صندوق خرد زنان عشایری در ایلام به منظور تکمیل زنجیره تولید مشاغل خانگی پرداخت می شود

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: زنان عشایری عضو  صندوق‌های خرد زنان با شرکت در کلاس‌های آموزشی و دریافت تسهیلات و کمک های بلاعوض به عنوان سرمایه با مهارت‌ها و شیوه‌های نوین خیاطی، پرورش دام، مرغ محلی، گیاهان دارویی، صنایع دستی و ... آشنا و به انجام این حرفه ها مشغول می‌شوند.

وی در مورد اهداف ایجاد این صندوق‌ها گفت: با عضویت زنان عشایری در این صندوق ها و انجام مشاغل خانگی علاوه بر کسب درآمد، میزان توانمندی جامعه عشایر به ویژه در حوزه زنان افزایش می یابد.

سلیمی یادآور شد: در استان ایلام هم اکنون 4 صندوق خرد زنان عشایری در شهرستان های ایوان، ایلام، دره شهر، چرداول با جمعیت 168 نفر عضو فعال است و به زودی نیز در شهرستان بدره پنجمین صندوق راه اندازی می‌شود.

مدیرکل امور عشایر ایلام در خصوص سرمایه این صندوق ها نیز گفت در هر صندوق بخشی از سرمایه توسط اعضا به عنوان آورده تامین می شود و مبلغی نیز به عنوان کمک بلاعوض از سوی اداره امور عشایر به این صندوق ها تزریق می شود که سال گذشته به این صندوق ها مبلغی بیش از 120 میلیون ریال داده شد.

 


١٢:٥٥ - شنبه ١٩ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٢٥    /    تعداد نمایش : ٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد