سه شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٧
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
**از امام رضـا(ع) دربـاره بهتـريـن بنـدگـان سـوال شـد. فـرمـود: آنان كه هر گاه نيكـى كنند خـوشحال شوند, و هرگاه بدى كنند آمرزش خـواهند, و هر گاه عطا شـوند شكر گزارند و هر گاه بلا بينند صبر كنند, وهر گاه خشم كنند در گذرند. **امام رضا (ع):به خداوند خوشبين باش, زيرا هر كه به خدا خوشبين باشد, خدابا گمان خـوش او همراه است, و هر كه به رزق و روزى اندك خشنود باشد, خـداوند به كردار اندك او خشنود باشد , و هر كه به اندك از روزى حلال خشنود باشـد, بارش سبك و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. **امام رضا (ع):عقل شخص مسلمـان تمـام نيست, مگر ايـن كه ده خصلت را دارا بـاشـد: 1ـ از او اميد خير باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خير اندك ديگرى را بسيار شمارد. 4ـ خير بسيار خود را اندك شمارد. 5ـ هـر چه حـاجت از او خـواهنـد دلتنگ نشـود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقـر در راه خـدايـش از تـوانگـرى محبـوبتـر بـاشــد. 8ـ خـوارى در راه خـدايـش از عزت بـا دشمنـش محبـوبتـر بـاشــد. 9ـ گمنـامـى را از پـر نـامـى خـواهـانتـر بـاشـد. 10ـ سپس فـرمـود: دهمى چيست و چيست دهمى ؟ به او گفته شـد: چيست؟ فـرمـود: احـدى را ننگـرد جز ايـن كه بگـويـد او از مـن بهتـر و پـرهيز كـارتـــر است.**
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 377278
بازدید امروز: 846
کل بازدید: 1989482
بازدید کنندگان آنلاین: 12
اخبار > رئیس سازمان امور عشایر ایران


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان امور عشایر ایران

قندالی گفت: در گام اول از این بین، چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات ویژه عشایر جدا و بین استان ها توزیع شد تا به توسعه اشتغال پایدار منجر شود.
وی، درباره تمهیدات برای تامین علوفه عشایر نیز گفت: یارانه علوفه ویژه عشایر 500 میلیارد ریال مصوب شده است که بر اساس مصوبه هیات دولت 350 میلیارد ریال ویژه افزایش سرمایه صندوق توسعه بخش عشایری است.
رئیس سازمان امور عشایر ایران خاطرنشان کرد: بخش 150 میلیارد ریالی از این محل نیز مختص کمک یارانه ای برای تامین علوفه است که بر اساس شاخص وزارت کشور در بین استان ها توزیع می شود.
استان سمنان سه هزار و 181 خانوار عشایری دارد که 2 درصد از جمعیت این استان را شامل می شود، عشایر استان سمنان با داشتن یک میلیون و 100 هزار راس دام سبک، 30 درصد گوشت قرمز استان را تامین می کنند.
در کشور 35 درصد صنایع دستی و 400 هزار تن گوشت و شیر توسط عشایر تامین می شود.

 


٠٨:٣٠ - سه شنبه ١٠ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٥٧    /    تعداد نمایش : ٦٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد