چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
**از امام رضـا(ع) دربـاره بهتـريـن بنـدگـان سـوال شـد. فـرمـود: آنان كه هر گاه نيكـى كنند خـوشحال شوند, و هرگاه بدى كنند آمرزش خـواهند, و هر گاه عطا شـوند شكر گزارند و هر گاه بلا بينند صبر كنند, وهر گاه خشم كنند در گذرند. **امام رضا (ع):به خداوند خوشبين باش, زيرا هر كه به خدا خوشبين باشد, خدابا گمان خـوش او همراه است, و هر كه به رزق و روزى اندك خشنود باشد, خـداوند به كردار اندك او خشنود باشد , و هر كه به اندك از روزى حلال خشنود باشـد, بارش سبك و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. **امام رضا (ع):عقل شخص مسلمـان تمـام نيست, مگر ايـن كه ده خصلت را دارا بـاشـد: 1ـ از او اميد خير باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خير اندك ديگرى را بسيار شمارد. 4ـ خير بسيار خود را اندك شمارد. 5ـ هـر چه حـاجت از او خـواهنـد دلتنگ نشـود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقـر در راه خـدايـش از تـوانگـرى محبـوبتـر بـاشــد. 8ـ خـوارى در راه خـدايـش از عزت بـا دشمنـش محبـوبتـر بـاشــد. 9ـ گمنـامـى را از پـر نـامـى خـواهـانتـر بـاشـد. 10ـ سپس فـرمـود: دهمى چيست و چيست دهمى ؟ به او گفته شـد: چيست؟ فـرمـود: احـدى را ننگـرد جز ايـن كه بگـويـد او از مـن بهتـر و پـرهيز كـارتـــر است.**
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 380197
بازدید امروز: 277
کل بازدید: 2002601
بازدید کنندگان آنلاین: 14
اخبار > مدیرکل امور عشایر استان ایلام :


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل امور عشایر استان ایلام :

  ایلام - ایرنا - مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: 400 راس دام سبک مناطق عشایرنشین استان ایلام به علت بارش های سیل آسای اواخر هفته گذشته تلف شدند.
علی سلیمی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان خسارت احشام تلف شده در استان ایلام حدود 2 میلیارد ریال است.
وی افزود: همچنین در جریان این سیل به 120 تخته از سیاه چادرهای عشایر استان آسیب وارد شد.
مدیرکل امور عشایر ایلام یادآور شد: یک نفر نیز به علت برخورد صاعقه دچار حادثه شد که با انتقال به موقع فرد مصدوم به مراکز درمانی بهبود یافت.
سلیمی تاکید کرد: شدت بارندگی و جاری شدن سیل در هفته گذشته همچنین خسارت هایی به جاده های ایلام، ملکشاهی، بدره، ایوان و آبدانان وارد کرده است.
وی میزان خسارت های جاده ای در استان را 10 میلیارد ریال عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، هفته گذشته شرایط نامساعد جوی و وقوع بارش های سیلابی و وزش شدید باد باعث بروز خسارت جانی و مالی در استان ایلام شد همچنین در پی این بارندگی احشام و سیاه چادرهای عشایر در استان نیز دچار تلفات و آسیب دیدگی شدند.
بدنبال این بارندگی به زیرساخت های اربعین نیز خساراتی وارد شد و زائران در اماکن عمومی چون مساجد، ورزشگاه ها و مدارس اسکان اضطراری یافتند.
استان ایلام دارای 9 هزار خانوار با جمعیت 60 هزار نفر و یک میلیون 400 راس دام سبک و سنگین است.
71 درصد جمعیت دام استان ایلام در اختیار عشایر است.


٠٩:٠٠ - دوشنبه ٧ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٦٥    /    تعداد نمایش : ٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد