چهارشنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٨
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
آيا ميدانيد: ايلات كرد و ملكشـاهي و بدره بزرگترين و پرجمعيـت ترين ايلات استان ايلام مي باشند.جمعيت عشـــاير در همه شهـرستانهــاي استان داراي پـراكنــدگـي متفـــاوتي بوده كـه بيشتـرين پــراكنش در مناطـق قشلاقـي شهــرستـانهــاي مهـــران و دهلـــران و حـوزه صالـح آباد و در حـوزه نوار مـرزي استان از سومـار تا بانميــل و كـره پو و ميمك و كولك و چنگـوله و ابراهيم قتال و چلات تا نهر عنبـر و چم هندي ميباشد.و در ييلاقـات در نقـاط بانكول و شيره زول و مانشت و شلم و قلارنگ و مله مازگ و سيوان و كبيركوه و ديناركوه ميباشد.
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 395885
بازدید امروز: 652
کل بازدید: 2097074
بازدید کنندگان آنلاین: 14
اخبار > ديدار مدیر کل امور عشایر استان


  چاپ        ارسال به دوست

ديدار مدیر کل امور عشایر استان

مدیر کل امور عشایر استان به اتفاق رئیس شورای شهر دهلران و رئیس امور عشایر شهرستان در راستای مسایل و مشکلات عشایر با مهندس موسوی فرماندار دهلران دیدار کردند.
فرماندار دهلران در این دیدار بر ضرورت تعیین تکلیف تعداد دام علف خور عشایر کوچنده از مناطق قشلاقی شهرستان بر اساس کارت چرای دامی تاکید کرد و افزود:با توجه به استقرار این عشایر در مرز نیاز است خیلی از مسایل و موضوعات توسط آنها رعایت شود.
سید حسینعلی موسوی از اختصاص ۱۴ میلیارد ریال در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای عشایر شهرستان خبرداد و گفت:از محل ارزش افزوده نیز ۲میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برای عشایر هزینه شده است.
وی بر ضرورت تامین تانکر آب برای عشایر منطقه چم سرخ تاکید کرد و افزود:عشایر از اقشار مولد و پرکار و نماد اقتصاد مقاومتی هستند که باید رفع مشکلات آنان در کانون توجه متولیان باشد.
رحمان جابری رئیس شورای شهر دهلران هم خواستار توجه و رفع مشکلات جاده عشایری مله وندان در بخش مرکزی دهلران شد.
مدیر کل امور عشایر استان بر ضرورت کنترل دام عشایر برای استفاده از محل های چرای دام تاکید کرد و افزود:رعایت مدیریت چرا و مشکلات حاشیه شهر عشایر در نشستی با حضور مدیران کل امور عشایر استان های دارای عشایر کوچنده در دهلران بررسی می شود.
علی سلیمی بیشترین جمعیت دامی عشایر استان را دهلران عنوان کرد و گفت:از عنایت و توجه ویژه فرماندار دهلران در حمایت و توجه به اعتبارات عشایر تقدیر می شود.
علاوه بر یکهزار و ۶۵۰ خانوار عشایری شهرستان هر ساله ۶۰۰ خانوار عشایر کوچنده از سایر استان ها با جمعیت ۴هزار نفر و ۳۰۰ هزار راس دام در مناطق قشلاقی شهرستان دهلران مسقر می شوند.
روابط عمومی فرمانداری دهلران


٠٩:٣٧ - دوشنبه ٥ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٧٢    /    تعداد نمایش : ٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد