سه شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٧
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
**از امام رضـا(ع) دربـاره بهتـريـن بنـدگـان سـوال شـد. فـرمـود: آنان كه هر گاه نيكـى كنند خـوشحال شوند, و هرگاه بدى كنند آمرزش خـواهند, و هر گاه عطا شـوند شكر گزارند و هر گاه بلا بينند صبر كنند, وهر گاه خشم كنند در گذرند. **امام رضا (ع):به خداوند خوشبين باش, زيرا هر كه به خدا خوشبين باشد, خدابا گمان خـوش او همراه است, و هر كه به رزق و روزى اندك خشنود باشد, خـداوند به كردار اندك او خشنود باشد , و هر كه به اندك از روزى حلال خشنود باشـد, بارش سبك و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. **امام رضا (ع):عقل شخص مسلمـان تمـام نيست, مگر ايـن كه ده خصلت را دارا بـاشـد: 1ـ از او اميد خير باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خير اندك ديگرى را بسيار شمارد. 4ـ خير بسيار خود را اندك شمارد. 5ـ هـر چه حـاجت از او خـواهنـد دلتنگ نشـود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقـر در راه خـدايـش از تـوانگـرى محبـوبتـر بـاشــد. 8ـ خـوارى در راه خـدايـش از عزت بـا دشمنـش محبـوبتـر بـاشــد. 9ـ گمنـامـى را از پـر نـامـى خـواهـانتـر بـاشـد. 10ـ سپس فـرمـود: دهمى چيست و چيست دهمى ؟ به او گفته شـد: چيست؟ فـرمـود: احـدى را ننگـرد جز ايـن كه بگـويـد او از مـن بهتـر و پـرهيز كـارتـــر است.**
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 377285
بازدید امروز: 862
کل بازدید: 1989498
بازدید کنندگان آنلاین: 16
اخبار > ديدار مدیر کل امور عشایر استان


  چاپ        ارسال به دوست

ديدار مدیر کل امور عشایر استان

مدیر کل امور عشایر استان به اتفاق رئیس شورای شهر دهلران و رئیس امور عشایر شهرستان در راستای مسایل و مشکلات عشایر با مهندس موسوی فرماندار دهلران دیدار کردند.
فرماندار دهلران در این دیدار بر ضرورت تعیین تکلیف تعداد دام علف خور عشایر کوچنده از مناطق قشلاقی شهرستان بر اساس کارت چرای دامی تاکید کرد و افزود:با توجه به استقرار این عشایر در مرز نیاز است خیلی از مسایل و موضوعات توسط آنها رعایت شود.
سید حسینعلی موسوی از اختصاص ۱۴ میلیارد ریال در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای عشایر شهرستان خبرداد و گفت:از محل ارزش افزوده نیز ۲میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برای عشایر هزینه شده است.
وی بر ضرورت تامین تانکر آب برای عشایر منطقه چم سرخ تاکید کرد و افزود:عشایر از اقشار مولد و پرکار و نماد اقتصاد مقاومتی هستند که باید رفع مشکلات آنان در کانون توجه متولیان باشد.
رحمان جابری رئیس شورای شهر دهلران هم خواستار توجه و رفع مشکلات جاده عشایری مله وندان در بخش مرکزی دهلران شد.
مدیر کل امور عشایر استان بر ضرورت کنترل دام عشایر برای استفاده از محل های چرای دام تاکید کرد و افزود:رعایت مدیریت چرا و مشکلات حاشیه شهر عشایر در نشستی با حضور مدیران کل امور عشایر استان های دارای عشایر کوچنده در دهلران بررسی می شود.
علی سلیمی بیشترین جمعیت دامی عشایر استان را دهلران عنوان کرد و گفت:از عنایت و توجه ویژه فرماندار دهلران در حمایت و توجه به اعتبارات عشایر تقدیر می شود.
علاوه بر یکهزار و ۶۵۰ خانوار عشایری شهرستان هر ساله ۶۰۰ خانوار عشایر کوچنده از سایر استان ها با جمعیت ۴هزار نفر و ۳۰۰ هزار راس دام در مناطق قشلاقی شهرستان دهلران مسقر می شوند.
روابط عمومی فرمانداری دهلران


٠٩:٣٧ - دوشنبه ٥ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٧٢    /    تعداد نمایش : ٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد