سه شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٧
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
**از امام رضـا(ع) دربـاره بهتـريـن بنـدگـان سـوال شـد. فـرمـود: آنان كه هر گاه نيكـى كنند خـوشحال شوند, و هرگاه بدى كنند آمرزش خـواهند, و هر گاه عطا شـوند شكر گزارند و هر گاه بلا بينند صبر كنند, وهر گاه خشم كنند در گذرند. **امام رضا (ع):به خداوند خوشبين باش, زيرا هر كه به خدا خوشبين باشد, خدابا گمان خـوش او همراه است, و هر كه به رزق و روزى اندك خشنود باشد, خـداوند به كردار اندك او خشنود باشد , و هر كه به اندك از روزى حلال خشنود باشـد, بارش سبك و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. **امام رضا (ع):عقل شخص مسلمـان تمـام نيست, مگر ايـن كه ده خصلت را دارا بـاشـد: 1ـ از او اميد خير باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خير اندك ديگرى را بسيار شمارد. 4ـ خير بسيار خود را اندك شمارد. 5ـ هـر چه حـاجت از او خـواهنـد دلتنگ نشـود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقـر در راه خـدايـش از تـوانگـرى محبـوبتـر بـاشــد. 8ـ خـوارى در راه خـدايـش از عزت بـا دشمنـش محبـوبتـر بـاشــد. 9ـ گمنـامـى را از پـر نـامـى خـواهـانتـر بـاشـد. 10ـ سپس فـرمـود: دهمى چيست و چيست دهمى ؟ به او گفته شـد: چيست؟ فـرمـود: احـدى را ننگـرد جز ايـن كه بگـويـد او از مـن بهتـر و پـرهيز كـارتـــر است.**
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 377286
بازدید امروز: 863
کل بازدید: 1989499
بازدید کنندگان آنلاین: 16
اخبار > 80 میلیارد ریال برای تامین نیازهای عشایر ایلام اختصاص یافت


  چاپ        ارسال به دوست

80 میلیارد ریال برای تامین نیازهای عشایر ایلام اختصاص یافت

علی سلیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان اعتبار برای تامین آب، سوخت های فسیلی، آموزش و بازگشایی و مرمت و نگهداری راه های عشایری در نظر گرفته شده است.
وی افزود: این مقدار از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان ایلام، سه درصد نفت و گاز و توازن (ماده 180 تخصیصی مناطق کمتر توسعه یافته) در نظر گرفته شده است.
مدیرکل امور عشایری ایلام یادآور شد: از این میزان اعتبار تاکنون از محل سه درصد اعتبارات تخصیصی نفت و گاز 78 درصد، تملک و دارایی استان 100 درصد و توازن 11 درصد آن تخصیص یافته و در تلاش هستیم که کل اعتبار در نظر گرفته شده برای عشایر استان ایلام تا پایان سال تخصیص یابد.
سلیمی در مورد وضعیت کوچ عشایر نیز گفت: جامعه عشایر کوچرو استان ایلام در مناطق گرمسیری استقرار و اسکان یافته اند و امسال به خاطر شرایط اقلیمی از 30 آبان ماه و 15 روز زودتر موعد کوچ خود به نقاط قشلاقی را آغاز کردند.
وی اظهار داشت: همچنین عشایر کوچرو مهمان از استان های همدان، کرمانشاه و لرستان با جمعیت بیش از 2 هزار نفر و با یک و نیم میلیون راس دام در حال کوچ به مناطق گرمسیری استان ایلام هستند.
به گفته سلیمی عشایر مهمان بیشتر در نقاط گرمسیری بان میل، مهران، برتش دهلران و موسیان استقرار می یابند.
وی تاکید کرد: تمهیدات لازم برای تامین امنیت عشایر با دستگاه های مرتبط اندیشیده شده تا در هنگام کوچ از راه های اصلی، فرعی و ایل راه ها مشکل جانی و مالی (از جمله سرقت احشام) برای عشایر ایجاد نشود.
وی یادآور شد: با هماهنگی آموزش و پرورش کلاس های درس برای دانش آموزان عشایر که در مناطق قشلاقی استقرار یافته اند دایر شده است.
به گزارش ایرنا، استان ایلام دارای 9 هزار خانوار با جمعیت 60 هزار نفر و یک میلیون 400 راس دام سبک و سنگین بوده و 71 درصد جمعیت دام استان ایلام در اختیار عشایر است.


١٢:١٩ - يکشنبه ١١ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٧٧    /    تعداد نمایش : ٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد