چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
**از امام رضـا(ع) دربـاره بهتـريـن بنـدگـان سـوال شـد. فـرمـود: آنان كه هر گاه نيكـى كنند خـوشحال شوند, و هرگاه بدى كنند آمرزش خـواهند, و هر گاه عطا شـوند شكر گزارند و هر گاه بلا بينند صبر كنند, وهر گاه خشم كنند در گذرند. **امام رضا (ع):به خداوند خوشبين باش, زيرا هر كه به خدا خوشبين باشد, خدابا گمان خـوش او همراه است, و هر كه به رزق و روزى اندك خشنود باشد, خـداوند به كردار اندك او خشنود باشد , و هر كه به اندك از روزى حلال خشنود باشـد, بارش سبك و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. **امام رضا (ع):عقل شخص مسلمـان تمـام نيست, مگر ايـن كه ده خصلت را دارا بـاشـد: 1ـ از او اميد خير باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خير اندك ديگرى را بسيار شمارد. 4ـ خير بسيار خود را اندك شمارد. 5ـ هـر چه حـاجت از او خـواهنـد دلتنگ نشـود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقـر در راه خـدايـش از تـوانگـرى محبـوبتـر بـاشــد. 8ـ خـوارى در راه خـدايـش از عزت بـا دشمنـش محبـوبتـر بـاشــد. 9ـ گمنـامـى را از پـر نـامـى خـواهـانتـر بـاشـد. 10ـ سپس فـرمـود: دهمى چيست و چيست دهمى ؟ به او گفته شـد: چيست؟ فـرمـود: احـدى را ننگـرد جز ايـن كه بگـويـد او از مـن بهتـر و پـرهيز كـارتـــر است.**
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 380179
بازدید امروز: 235
کل بازدید: 2002559
بازدید کنندگان آنلاین: 3
اخبار > مدیرکل امور عشایری ایلام


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل امور عشایری ایلام

ایلام - ایرنا - مدیرکل امور عشایری ایلام گفت: مشخصلات سجلی هفت هزار و 200 خانوار عشایری این استان تاکنون در بانک اطلاعاتی ثبت شده است.
مشخصات سجلی هفت هزار و 200 خانوار عشایری ایلام ثبت شد
علی سلیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مشخصات سجلی همه خانوارهای عشایری استان باید تا پایان سال جاری در سامانه بانک اطلاعات خانوار عشایر باید ثبت شود.
وی افزود: 80 درصد خانوارهای عشایری استان ایلام تاکنون در سامانه بانک اطلاعاتی جامعه عشایری ثبت نام کرده اند.
مدیرکل امور عشایری ایلام یادآور شد: از مجموع بیش از 9 هزار جمعیت خانوار عشایری استان ایلام مشخصات سجلی یک هزار و 800 خانوار عشایر هنوز در این بانک اطلاعاتی ثبت نشده است.
سلیمی یادآور شد: با ثبت اطلاعات خانوار عشایر در این بانک اطلاعاتی خدمات رسانی به آنها از قبیل توزیع آب، سوخت، نهاده های دامی و ... با ساماندهی و نظم بهتری صورت می گیرد و امکان تخلف از سوی پیمانکاران یا خانوارهای عشایر به حداقل می رسد.
وی با بیان اینکه ثبت احوال و مرکز آمار به صورت لحظه ای به این سامانه دسترسی دارند، گفت: در این سامانه وقایع حیاتی چهارگانه شامل ازدواج، تولد، مرگ و طلاق در بین خانوارهاای عشایر نمایان است.
مدیرکل امور عشایری ایلام اضافه کرد: مواردی چون سامانه های عرفی عشایر، کانون ها و مناطق محل قشلاق و ییلاق، اطلاعات سجلی، وضعیت کشاورزی، میزان درآمد، تعداد احشام، وضعیت ایثارگری یا نهادهای حمایتی و ... عشایر استان ایلام در این سامانه اطلاعاتی ثبت شده است.
به گزارش ایرنا، 71 درصد جمعیت دام استان ایلام در اختیار عشایر است و این قشر سالانه هفت هزار و 900 تن گوشت قرمز، 25 هزار تن شیر، 465 تن روغن حیوانی و 170 میلیارد ریال صنایع دستی به ارزش میانگین چهار هزار میلیارد ریال تولید می شود.
استان ایلام دارای 9 هزار خانوار با جمعیت 60 هزار نفر و یک میلیون 400 راس دام سبک و سنگین است.


٠٩:٠١ - شنبه ١٥ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٩٠    /    تعداد نمایش : ١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد