جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
علی علیه السلام تجلی زیباترین ها* زیباترین ولادت: شرافت ولادت در مهبط وحی و فرودگاه فرشتگان الهی؛ یعنی کعبه، تنها، افتخار اوست. زیباترین نام: نام او از نام خدا مشتق شد؛ علی. زیباترین معلم: در محضر برترین وجود هستی زانوی آموختن بغل گرفت؛ در مکتب رسالت. زیباترین ایثار: در شب نیرنگ کفر باوران برای قتل پیامبر، او بود که شجاعانه شمشیرها را انتظار کشید. زیباترین عبادت: غرق در بحر دلدادگی، بی خود از خود، تیر را این هنگام باید از پای او بیرون کشید. زیباترین حماسه: بدر، احد، خیبر، خندق؛ کدام کس را یارای هماوردی با اوست. زیباترین سخنان: سخنش فروتر از سخن خالق و فراتر از سخن مخلوق بود؛ برادر قرآن. زیباترین شهادت: هنگام عشق بازی با خدا، در محراب بندگی!*
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 390849
بازدید امروز: 195
کل بازدید: 2044464
بازدید کنندگان آنلاین: 5
اخبار > مدیرکل امور عشایری ایلام


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل امور عشایری ایلام

ایلام - ایرنا - مدیرکل امور عشایری ایلام گفت: مشخصلات سجلی هفت هزار و 200 خانوار عشایری این استان تاکنون در بانک اطلاعاتی ثبت شده است.
مشخصات سجلی هفت هزار و 200 خانوار عشایری ایلام ثبت شد
علی سلیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مشخصات سجلی همه خانوارهای عشایری استان باید تا پایان سال جاری در سامانه بانک اطلاعات خانوار عشایر باید ثبت شود.
وی افزود: 80 درصد خانوارهای عشایری استان ایلام تاکنون در سامانه بانک اطلاعاتی جامعه عشایری ثبت نام کرده اند.
مدیرکل امور عشایری ایلام یادآور شد: از مجموع بیش از 9 هزار جمعیت خانوار عشایری استان ایلام مشخصات سجلی یک هزار و 800 خانوار عشایر هنوز در این بانک اطلاعاتی ثبت نشده است.
سلیمی یادآور شد: با ثبت اطلاعات خانوار عشایر در این بانک اطلاعاتی خدمات رسانی به آنها از قبیل توزیع آب، سوخت، نهاده های دامی و ... با ساماندهی و نظم بهتری صورت می گیرد و امکان تخلف از سوی پیمانکاران یا خانوارهای عشایر به حداقل می رسد.
وی با بیان اینکه ثبت احوال و مرکز آمار به صورت لحظه ای به این سامانه دسترسی دارند، گفت: در این سامانه وقایع حیاتی چهارگانه شامل ازدواج، تولد، مرگ و طلاق در بین خانوارهاای عشایر نمایان است.
مدیرکل امور عشایری ایلام اضافه کرد: مواردی چون سامانه های عرفی عشایر، کانون ها و مناطق محل قشلاق و ییلاق، اطلاعات سجلی، وضعیت کشاورزی، میزان درآمد، تعداد احشام، وضعیت ایثارگری یا نهادهای حمایتی و ... عشایر استان ایلام در این سامانه اطلاعاتی ثبت شده است.
به گزارش ایرنا، 71 درصد جمعیت دام استان ایلام در اختیار عشایر است و این قشر سالانه هفت هزار و 900 تن گوشت قرمز، 25 هزار تن شیر، 465 تن روغن حیوانی و 170 میلیارد ریال صنایع دستی به ارزش میانگین چهار هزار میلیارد ریال تولید می شود.
استان ایلام دارای 9 هزار خانوار با جمعیت 60 هزار نفر و یک میلیون 400 راس دام سبک و سنگین است.


٠٩:٠١ - شنبه ١٥ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٩٠    /    تعداد نمایش : ٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد