چهارشنبه ١٨ تير ١٣٩٩
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
امام زين العابدين (ع):**سه حالت و خصلت در هر مؤمني باشد در پناه خداوند خواهد بود و روز قیامت در سایه رحمت عرش ‏الهی می‌باشد و از سختی‌ها و شداید محشر در امان است: اوّل آن كه به مردم چیزی را دهد كه از آنان برای خویش می‌خواهد (آنچه برای خود می‌پسندد را به آنان عطا كند). دوّم آن قدم از قدم برندارد تا آنكه بداند آن حركتش در راه اطاعت خداست یا معصیت و نافرمانی او. سوّم از برادر مومن خود (به عیبی كه در خود نیز دارد ) عیب جویی نكند تا آنكه آن عیب را از خودش دور سازد.**
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 472779
بازدید امروز: 1
کل بازدید: 2364223
بازدید کنندگان آنلاین: 1
اخبار > معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت:


  چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت:

یلام- ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: افزایش قیمت کالا و خدمات جامعه عشایری این استان با توجه به اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین ممنوع است و نباید این قشر متضرر شوند.

حیدر نعمتی روز یکشنبه در نشست بررسی وضعیت عشایر استان ایلام اظهار داشت: با توجه به توزیع سهمیه ماهانه آرد بین عشایر و تغییر نکردن کرایه‌ها نباید برخی از این شرایط سوء استفاده کنند و کرایه حمله آرد به مناطق عشایری را افزایش دهند.

وی از مدیرکل امور عشایری ایلام خواست: با اتخاذ تدابیری در راستای جلوگیری از تضییع حقوق عشایر اجازه ندهد قیمت حمل کالا به این مناطق افزایش یابد.

وی افزود: با توجه به اینکه بیشتر جامعه عشایری استان دارای خودرو نیسان هستند امور عشایری باید تمهیداتی برای دوگانه‌سوز کردن خودرو آنان پیگیری و اتخاذ کند تا مشکلی در این زمینه به وجود نیاید.

وی از اتحادیه‌های عشایری خواست: به صورت مستمر نظارت ویژه‌ای بر قیمت کالا و خدمات و نهاده‌های دامی عشایر استان داشته باشد تا افزایش قیمتی در این بخش به وجود نیاید.

نعمتی گفت: قیمت هر لیتر بنزین از قیمت آب معدنی هم کمتر است و همین بهای ارزان بنزین و تفاوت فاحش آن با کشورهای همسایه از مهمترین دلایل افزایش قاچاق به خارج از کشور بود که دولت با اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین سعی در مهار قاچاق دارد.

وی تاکید کرد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور هرگونه افزای قیمت کالا و خدمات با توجه به اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین ممنوع است و افراد در صورت مشاهده هر گونه تخلف با شماره‌های ۱۲۴، ۱۳۵، ۱۴۱و ۱۹۰ موارد تخلف خود را گزارش دهند.

وی اظهار داشت: شماره گویای ۱۹۰ نیز برای ثبت تخلف در حوزه دارو در اختیار شهروندان قرار داده شده است.

علی سلیمی مدیرکل امور عشایری ایلام نیز در این نشست گفت: نظارت و پایش مستمر از حوزه عشایری استان انجام می‌گیرد و تاکنون مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.

براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از روز بیست و چهارم آبان ۹۸،  قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ۱۵ هزار ریال، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه ای هر لیتر ۳۰ هزار ریال و بنزین سوپر هر لیتر ۳۵ هزار ریال محاسبه می‌شود.

بر اساس مصوبه این شورا سهمیه سوخت خودروهایی که در کارت ماشین دوگانه سوز قید شده ۳۰ لیتر در ماه و خودروهای تک سوز ۶۰ لیتر در ماه است و خودروهای مربوط به دستگاه‌های اجرایی بدون سهمیه و با قیمت آزاد محاسبه می‌شود.


٠٩:٥٦ - دوشنبه ٤ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٣٠٩١    /    تعداد نمایش : ٢١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد