چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
**از امام رضـا(ع) دربـاره بهتـريـن بنـدگـان سـوال شـد. فـرمـود: آنان كه هر گاه نيكـى كنند خـوشحال شوند, و هرگاه بدى كنند آمرزش خـواهند, و هر گاه عطا شـوند شكر گزارند و هر گاه بلا بينند صبر كنند, وهر گاه خشم كنند در گذرند. **امام رضا (ع):به خداوند خوشبين باش, زيرا هر كه به خدا خوشبين باشد, خدابا گمان خـوش او همراه است, و هر كه به رزق و روزى اندك خشنود باشد, خـداوند به كردار اندك او خشنود باشد , و هر كه به اندك از روزى حلال خشنود باشـد, بارش سبك و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. **امام رضا (ع):عقل شخص مسلمـان تمـام نيست, مگر ايـن كه ده خصلت را دارا بـاشـد: 1ـ از او اميد خير باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خير اندك ديگرى را بسيار شمارد. 4ـ خير بسيار خود را اندك شمارد. 5ـ هـر چه حـاجت از او خـواهنـد دلتنگ نشـود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقـر در راه خـدايـش از تـوانگـرى محبـوبتـر بـاشــد. 8ـ خـوارى در راه خـدايـش از عزت بـا دشمنـش محبـوبتـر بـاشــد. 9ـ گمنـامـى را از پـر نـامـى خـواهـانتـر بـاشـد. 10ـ سپس فـرمـود: دهمى چيست و چيست دهمى ؟ به او گفته شـد: چيست؟ فـرمـود: احـدى را ننگـرد جز ايـن كه بگـويـد او از مـن بهتـر و پـرهيز كـارتـــر است.**
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 763745
بازدید امروز: 435
کل بازدید: 1903031
بازدید کنندگان آنلاین: 21
اخبار > در اداره کل امور عشایر استان ایلام


  چاپ        ارسال به دوست

در اداره کل امور عشایر استان ایلام

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان ایلام: در مورخ 96/10/26 جلسه اتاق فکر این اداره کل با حضور مهندس سلیمی و سایر اعضاء در محل سالن جلسات برگزار گردید.

در این جلسه درباره طرح های پژوهشی این اداره کل بحث و پیشنهاداتی در خصوص شیوه معیشت عشایر و ایجاد شغل پایدار در مناطق عشایری، گردشگری عشایر، راه اندازی سامانه مجازی معرفی محصولات عشایر، برپائی نمایشگاه و ایجاد بازار عرضه محصولات و تولیدات عشایر، مدیریت بهره برداری از مراتع، الکترونیکی کردن آبرسانی سیار- تفاهم نامه با پارک علم و فناوری- جانمایی عشایر در طرح هادی روستا ارائه و توسط رئیس جلسه جمع بندی لازم بعمل آمد.


١٢:٢٨ - چهارشنبه ٢٧ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٩٠٢    /    تعداد نمایش : ١٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد