چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
**از امام رضـا(ع) دربـاره بهتـريـن بنـدگـان سـوال شـد. فـرمـود: آنان كه هر گاه نيكـى كنند خـوشحال شوند, و هرگاه بدى كنند آمرزش خـواهند, و هر گاه عطا شـوند شكر گزارند و هر گاه بلا بينند صبر كنند, وهر گاه خشم كنند در گذرند. **امام رضا (ع):به خداوند خوشبين باش, زيرا هر كه به خدا خوشبين باشد, خدابا گمان خـوش او همراه است, و هر كه به رزق و روزى اندك خشنود باشد, خـداوند به كردار اندك او خشنود باشد , و هر كه به اندك از روزى حلال خشنود باشـد, بارش سبك و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. **امام رضا (ع):عقل شخص مسلمـان تمـام نيست, مگر ايـن كه ده خصلت را دارا بـاشـد: 1ـ از او اميد خير باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خير اندك ديگرى را بسيار شمارد. 4ـ خير بسيار خود را اندك شمارد. 5ـ هـر چه حـاجت از او خـواهنـد دلتنگ نشـود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقـر در راه خـدايـش از تـوانگـرى محبـوبتـر بـاشــد. 8ـ خـوارى در راه خـدايـش از عزت بـا دشمنـش محبـوبتـر بـاشــد. 9ـ گمنـامـى را از پـر نـامـى خـواهـانتـر بـاشـد. 10ـ سپس فـرمـود: دهمى چيست و چيست دهمى ؟ به او گفته شـد: چيست؟ فـرمـود: احـدى را ننگـرد جز ايـن كه بگـويـد او از مـن بهتـر و پـرهيز كـارتـــر است.**
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 380200
بازدید امروز: 289
کل بازدید: 2002613
بازدید کنندگان آنلاین: 14
اخبار > حضور عشاير استان ايلام


  چاپ        ارسال به دوست

حضور عشاير استان ايلام

به گزارش روابط عمومي اداره كل امور عشاير استان :سومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر با هدف آشنایی مردم به ویژه جامعه شهری، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان از فعالیت های این قشر  زحمت كش و مولد در تهران در حال برگزاري است.

در اين نمايشگاه عشاير استان ايلام با برپائي سياه چادر ، پخت و پز  غذاهاي محلي ، بافت چيت و گليم و شركت در غرفه هاي مختلف ، توليدات و توانمندي هاي خود را به معرض نمايش مي گذارند.

سومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر از 15 الی 18 اسفند ماه از ساعت 10 صبح تا 18 در نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاري است.

 

 

 1١٤:٤٩ - سه شنبه ١٥ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٢٩٠٩    /    تعداد نمایش : ١٩٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد