چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧
سال همدلی تصویر دوم عشایر1 عشایر2
**از امام رضـا(ع) دربـاره بهتـريـن بنـدگـان سـوال شـد. فـرمـود: آنان كه هر گاه نيكـى كنند خـوشحال شوند, و هرگاه بدى كنند آمرزش خـواهند, و هر گاه عطا شـوند شكر گزارند و هر گاه بلا بينند صبر كنند, وهر گاه خشم كنند در گذرند. **امام رضا (ع):به خداوند خوشبين باش, زيرا هر كه به خدا خوشبين باشد, خدابا گمان خـوش او همراه است, و هر كه به رزق و روزى اندك خشنود باشد, خـداوند به كردار اندك او خشنود باشد , و هر كه به اندك از روزى حلال خشنود باشـد, بارش سبك و خانـواده اش در نعمت باشد و خـداوند او را به دنيا و دوايـش بينا سازد و او را از دنيا به سلامت به دارالسلام بهشت رساند. **امام رضا (ع):عقل شخص مسلمـان تمـام نيست, مگر ايـن كه ده خصلت را دارا بـاشـد: 1ـ از او اميد خير باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خير اندك ديگرى را بسيار شمارد. 4ـ خير بسيار خود را اندك شمارد. 5ـ هـر چه حـاجت از او خـواهنـد دلتنگ نشـود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقـر در راه خـدايـش از تـوانگـرى محبـوبتـر بـاشــد. 8ـ خـوارى در راه خـدايـش از عزت بـا دشمنـش محبـوبتـر بـاشــد. 9ـ گمنـامـى را از پـر نـامـى خـواهـانتـر بـاشـد. 10ـ سپس فـرمـود: دهمى چيست و چيست دهمى ؟ به او گفته شـد: چيست؟ فـرمـود: احـدى را ننگـرد جز ايـن كه بگـويـد او از مـن بهتـر و پـرهيز كـارتـــر است.**
منو اصلی
بازدید
بازدید این صفحه: 380199
بازدید امروز: 288
کل بازدید: 2002612
بازدید کنندگان آنلاین: 14
اخبار > بمناسب ماه مبارك رمضان


  چاپ        ارسال به دوست

بمناسب ماه مبارك رمضان

به گزارش روابط عمومي اداره كل امور عشاير استان : بمناسبت ماه مبارك رمضان نشست حجاب و عفاف با حضور جناب مهندس سليمي مدير كل امور عشاير استان،حاج آقا هاشمي مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه در اداره كل، مسئول حراست و معاونين محترم و همكاران خانم اين اداره كل برگزار گرديد.

در ابتدا حاج آقا هاشمي ضمن تبريك فرارسيدن ماه مبارك رمضان در خصوص فضيلت ماه رمضان و بحث حجاب و عفاف به ايراد سخن پرداختند ايشان اظهار نمودند دین مبین اسلام، به عنوان آیین جامع و کامل خداوند متعال، در حمایت از شخصیت انسانی و معنوی زن در جهت حفظ عفّت عمومی، دستورهای حکیمانه ای مبتنی بر لزوم رعایت عفّت و حیا در ابعاد گوناگون صادر نموده است ، در فلسفه پوشش در اسلام به آرامش روانی  توجه شده است که در اثر وجود حجاب و عفاف در زنان این آرامش برای جامعه به ارمغان می آید و پيوند خانواده مستحكم تر مي گردد.سپس مدير كل امور عشاير استان ضمن گراميداشت ماه پرفضيلت رمضان در مورد فلسفه حجاب و عفاف و آثار و پيامدهاي حجاب در جامعه ايراد سخن نمودند، ايشان اظهار داشتند حجاب محدوديت نيست بلكه مصونيت است و بيان نمودند كه زنان توانسته اند در اجراي مسئوليتهاي اداري و اجتماعي به خوبي رفتار  كنند. در ادامه معاونين محترم، مشاور امور بانوان و ساير همكاران حاضر در نشست اظهارات خود را در اين خصوص اعلام نمودند. 

 

 


١٣:٠٧ - سه شنبه ١ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٢٣    /    تعداد نمایش : ١٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آدرس سایت WWW.ashayer-ilam.ir کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت به عشایر ایلام تعلق دارد